Bezdrátové sítě

Ve svých řešeních používáme prostředky předních výrobců komunikačních technologií, pracujících ve volném i licencovaném pásmu.

Bezdrátové sítě nabízejí širokou škálu výhod, které pozitivně ovlivňují efektivitu a pohodlí provozu.

Prvním zásadním prvkem je snížení celkových nákladů na vlastnictví. Díky bezdrátovým sítím odpadá potřeba rozsáhlé kabeláže a infrastruktury, což v konečném důsledku ušetří náklady na provoz a údržbu. Mobilita je dalším klíčovým aspektem, umožňujícím uživatelům pohyb a práci z různých míst, což zvyšuje flexibilitu a produktivitu.

Škálovatelnost je další výhodou, kterou bezdrátové sítě nabízejí. Lze je snadno rozšiřovat a upravovat podle potřeb vaší organizace. Vysoké rychlosti přenosu dat jsou stěžejní pro plynulý a rychlý provoz, což je dnes nutnost pro moderní pracovní nároky. Zabezpečení dat je zajištěno prostřednictvím šifrování, což chrání citlivé informace před neoprávněným přístupem.

Nakonec je zde rychlá a spolehlivá instalace, která minimalizuje časové nároky na nasazení sítě.

Tyto výhody bezdrátových sítí celkově podporují snadnou správu, rychlý a pohodlný přístup k informacím a výrazně zvyšují efektivitu práce v moderním podnikovém prostředí.

Vlastnosti bezdrátových sítí

  • Poskytujeme zpracování návrhu optimálního rozmístění access pointů, instalace, konfigurace až po následnou správu a servis.
  • Využíváme technologie WPA3 s návazností na AAA server (RADIUS nebo TACACS) a rozřazování uživatelů dle jejich oprávnění.
  • Integrace WiFi bezpečnosti do prostředí Microsoft Active Directory prostřednictvím certifikátů.
  • V rámci partnerství (Cisco Advanced Wireless LAN Specialization, Extreme Networks Partner) disponujeme nejmodernějšími technologiemi Wi-Fi 6/6E.
Vaše kontaktní osoba

Petr Odvárka

Senior System Specialist
Zobrazit detail