Czech Republic
Jazyky

Akvizice, divestice – poradenství při prodeji či koupi podniku

V životě téměř každé společnosti či jejího majitele jsou situace, kdy v rámci růstu zvažuje koupi jiné společnosti, podniku nebo části podniku. Důvody mohou být jak strategické, tak finanční zhodnocení investice. Opačnou situací je prodej firmy jejími majiteli či prodej části podniku.

Pokud se ocitnete ve výše uvedených situacích, otázka ceny, za jakou transakci realizovat, je pro Vás naprosto zásadní. Rádi pro Vás zpracujeme ocenění společnosti či její části jako podporu pro Vaše klíčová rozhodování.

Co pro Vás připravíme?

Znalecká kancelář RSM CZ pro Vás připraví tržní ocenění podniku při jeho nákupu nebo prodeji pro účely správného odhadu a následného vyjednání ceny. V rámci konkrétního zadání jsme schopni poskytnout zejména následující poradenství:

  • Tržní ocenění společnosti, případně ocenění společnosti z pohledu konkrétního investora či konkrétního prodávajícího
  • Příprava finančního modelu společnosti a ocenění na základě parametrů definovaných investorem či prodávajícím
  • Poradenství zaměřené na zvýšení hodnoty společnosti
  • Prezentace ocenění společnosti potenciálním investorům, bankám apod.

Máme rozsáhlé zkušenosti s oceňováním firem z velmi širokého spektra nejrůznějších oborů činnosti, které jsme získali během více jak dvaceti let praxe v oceňování.

Kontaktní osoby

Rudolf Hájek

Senior Manager

+420 739 609 022

rudolf.hajek@rsm.cz

Jiří Skotnica

Head of Valution

+420 739 680 970

jiri.skotnica@rsm.cz

Reference

V případě problematiky akvizic se jedná o vysoce důvěrné projekty. Naše zkušenosti v případě akvizic / divestic sahají od klasických strojírenských firem až po společnosti působící v elektroenergetických oborech či IT security.