Czech Republic
Jazyky

Historie RSM v České republice a na Slovensku

RSM v České republice a na Slovensku patří do mezinárodní sítě nezávislých poradenských společností RSM International, označované jako RSM. Síť má ve 116 zemích světa 750 kanceláří a 41 000 zaměstnanců. S ohledem na působnost největších členských společností je RSM International známá především v Severní Americe a Asii, v Evropě pak ve Velké Británii. Díky vzájemné spolupráci společností jsme proto schopni poskytovat celou řadu poradenských služeb klientům jak na lokálních, tak i mezinárodních trzích. Více o síti RSM International na www.rsm.global.

RSM v CZ & SK poskytuje komplexní poradenské služby v oblasti jak daní, účetního a mzdového poradenství, oceňování a management consultingu, tak fúzí a akvizic, corporate finance a trustových služeb. Zároveň se zaměřuje i na IT služby v oblasti bezpečnosti, cloud computingu, podnikových aplikací, IT infrastruktury a outsourcingu a software developmentu. Více informací o našich službách na www.rsm.cz a www.rsmsk.sk.

Naše historie sahá do roku 1993, kdy jsme vstoupili na český trh pod názvem TACOMA. Na slovenském trhu působíme od roku 2008. Dne 1. července 2011 jsme se v souvislosti se vstupem do sítě RSM přejmenovali
na RSM TACOMA a RSM TACOMA Consulting. Od roku 2014, kdy jsme založili společnost RSM TACOMA Family Office, poskytujeme i specifické služby pro privátní klienty v oblasti řízení rodinného majetku, společností, nemovitostí a hotovosti. Během roku 2016 jsme reagovali na vývoj trhu a rozšířili portfolio poskytovaných služeb o oblast IT připojením tří společností, a to RSM Infinity, RSM Infinity Slovakia a RSM Technology CZ. Pro snazší a přehlednější komunikaci s obchodními partnery jsme se rozhodli pro fúzi vybraných společností. Od 1. května 2018 se spojily české společnosti RSM TACOMA, RSM Infinity a RSM TACOMA Family Office pod jednu entitu RSM CZ. Zároveň jsme spojili i slovenské společnosti RSM TACOMA Consulting a RSM Infinity Slovakia od stejného data pod nový název RSM Consulting SK. Změny neměly vliv na českou společnost RSM Technology CZ.

Během let naší existence na českém a slovenském trhu jsme navázali silné a úspěšné partnerství s významnými společnostmi. V oblasti mzdového outsourcingu je RSM CZ partner ADP Streamline® v České republice ADP Employer Services International je předním poskytovatelem služeb v oblasti mzdového outsourcingu. Sada nástrojů ADP Streamline umožňuje zajištění mzdových služeb na mezinárodní úrovni. V oblasti daňového poradenství spolupracujeme s Accordance Technical Services. Mezi naše nejvýznamnější partnery v oblasti IT patří Cisco Systems, HP Inc., Hewlett-Packard Enterprise, Microsoft a Oracle. Disponujeme certifikátem
ISO 27001:2014.

RSM International, šestá největší síť nezávislých auditorských, daňových a poradenských firem, získala v loňském ročníku soutěže odborných časopisů The Accountant and International Accounting Bulletin ocenění „Síť roku“. Součástí kritérií pro udělení ceny je prokázání ziskovosti růstových strategií a uznání renomované značky v oboru, která trvale poskytuje vysoce kvalitní profesionální služby. Síť RSM toto ocenění získala již podruhé, přičemž poprvé zvítězila v roce 2014.

Můžeme Vám pomoci?

Kontaktujte nás s nezávaznou poptávkou telefonicky +420 226 219 000 nebo e-mailem:

poptavka@rsm.cz