Czech Republic
Jazyky

Fúze a akvizice

Globální trendy a síla růstu M&A v Evropě

30.03.2022
Jednou z oblastí, ve které je skupina RSM celosvětově velmi silná, jsou fúze a akvizice. Jen v Evropě naše síť v roce 2021 pomohla uskutečnit přes 600 transakcí, což je historický rekord. Letošní rok by v tomto ohledu, i přes aktuální ekonomickou, energetickou a bezpečnostní nejistotu, měl podle všech indicií být opět silný. Odborníci RSM […]

Oceňování spojené s akvizicemi – povinnosti dle IFRS

14.03.2016
Akvizice jsou zpravidla významnou změnou v životě „cílové společnosti“, která je kromě změny samotných vlastníků spojena často s dalšími právními transformacemi v různých formách (často se jedná o sloučení, rozdělení či jejich kombinaci). V dnešním newsletteru, bychom vás rádi upozornili na jednu možnou povinnost, která bývá v akvizičním procesu někdy opomenuta, jejíž potřeba je případně […]

Prodávat firmu sám, nebo najmout poradce?

13.11.2015
Vlastníci společností si při úvahách o prodeji své společnosti bohužel většinou nepokládají zásadní otázku: “Měl bych si pro zorganizování úspěšného prodeje najmout poradce?“. Na celém světě mění každý den vlastníka stovky společností. Ačkoliv vlastníci společností jsou experty v oboru, ve kterém podnikají, nemusí být nutně odborníky v oblasti korporátních financí, nebo prodeje společností. Řada vlastníků prodává svoji […]

Rodinné firmy dvacet pět let po revoluci: jak dál?

09.07.2014
9.7.2014 - Rodinné podniky tvoří dlouhodobě základní stavební kámen světového hospodářství. Segment českých rodinných firem se po 25 letech tržního hospodářství dostává do nové situace – generační výměně vlastníků (kteří jsou většinou i vedením) firmy. Jak se s takovou situací vypořádat aniž by došlo k ohrožení existence firmy? Naše zkušenosti v dané oblasti by Vám mohly pomoci!

Čemu se vyhnout při plánování?

08.04.2014
8.4.2014 - Setkali jste se někdy při projednávání finančního plánu s téměř neřešitelnými problémy? Finanční plán tvoří jeden ze základních nástrojů, které určují život každé firmy v daném roce. Při jeho sestavování často dochází k opakování stejných chyb. Vypořádat se s nevědomými chybami může být v praxi velmi těžké. Naše poznatky z této oblasti by Vám mohly pomoci.

Získejte při akvizici více

25.02.2014
25.2. 2014 - Pracovní kapitál je neodmyslitelným atributem každé firmy. Jeho existence doprovází každodenní činnost a efektivita jeho řízení může odlišovat úspěšný podnik od skomírající společnosti. To přirozeně definuje nezanedbatelný význam této položky při nákupu či prodeji společnosti. Následující řádky Vám umožní přinejmenším základní orientaci v této problematice.

Na IT trhu pokračuje konsolidace!

17.06.2013
Na tuzemském IT trhu pozvolna posiluje svou pozici jedna významná česká společnost. Společnost Infinity a.s. vyrazila znovu na nákupy. Věří v důležitost IT technologií pro všechny společnosti napříč celou ekonomikou a nutnost konsolidace českého IT trhu, která je vzhledem k měnícím podmínkám nevyhnutelná.

„Rok, co stál za to“ – uspět lze i tam, kde ostatní pláčou

23.04.2013
Doba je složitá. Zejména ve stavebnictví se krize skloňuje všemi pády. Přesto je možné výrazně uspět při prodeji společnosti zabývající se poskytováním služeb v tomto oboru. Společnost AED Project o tom ví své. Klíčové je dokonale se na prodej připravit a svěřit se do rukou odborníkům.

Atraktivita MBO v českém prostředí stále roste – další významná transakce v oboru IT

20.02.2013
V lednu 2013 byla dokončena akvizice jedné z předních českých IT společností zaměřených na bankovní sektor, která působí na trhu od roku 1990. S pomocí RSM CZ získal stávající generální ředitel 100% vlastnický podíl.

Rostoucí trend MBO – jedna z největších transakcí na trhu IT

15.11.2012
V listopadu 2012 byla dokončena změna vlastnické struktury významné společnosti v oboru IT s tržbami přesahujícími 290 mil. Kč a zaměstnávající více jak 140 lidí.