Czech Republic
Jazyky

Pravidelná péče o hardware šetří firemní náklady a předchází vážným škodám

Máte pocit, že vaše IT nepotřebuje kontrolu a vše funguje jak má? Věřte, že tomu tak není.

Výpočetní a kancelářská technika působí při svém provozu jako magnet na kouř a prach. Tyto negativní vlivy pak působí nejen na životnost, ale i na chod citlivé a drahé techniky. Zkušenost nám dává za pravdu, že kromě nutné údržby i preventivní prohlídky a čištění zvyšují dlouhodobou spolehlivost všech vašich zařízení.

Prachem zanesený chladič procesoru je nejčastější příčinou jeho přehřívání. Praxe jasně prokázala, že nestabilní provozní teplota procesoru je pravou příčinou podivných a nepravidelných výpadků systému. Spojení prachu a elektrického proudu je dále také možnou příčinou požáru, s mnohdy vážnými materiálními následky. Nezanedbatelný je pak i perfektní vzhled techniky.

V dnešní době je pravděpodobně jedinou možnou metodou obrany pravidelné čištění, údržba a diagnostika všech zařízení. Čištění by měl provádět zkušený technik, aby nedošlo k poškození jednotlivých komponent.

Tato údržba je odborně nazývána profylaxí a má za úkol předcházet možnému nečekanému výpadku techniky. Vedle podceňovaného problému vnitřních nečistot se zaměřuje zároveň na kontroly záložních zdrojů, chladicích ventilátorů a stavu opotřebení všech jednotlivých zařízení zapojených do výpočetního systému.

Cíle profylaxe:

 • Snížení poruchovosti a hlučnosti
 • Zvýšení životnosti čištěné techniky či zařízení
 • Zvýšení hygienického standardu pracoviště
 • Motivace pracovníků k šetrnějšímu zacházení s technikou

Pravidelné vyčištění počítače šetří firemní náklady

Mnoho lidí či firem otázku profylaxe stále podceňuje a zanedbává (utřít hadříkem s vodou monitor totiž opravdu nestačí), ale přitom pravidelnou kontrolou a údržbou jednotlivých firemních počítačů, notebooků, serverů, laserových či inkoustových tiskáren, scannerů a tabletů, se dá prodloužit životnost a funkčnost těchto zařízení až i o několik let.

Technická zařízení, která z dlouhodobějšího časového horizontu nejsou trvale udržována v čistém stavu, jsou daleko náchylnější k drobným závadám, které následně mohou přerůstat k stále větším poruchám či totální destrukci daného zařízení.

Prodlužte život vašeho hardwaru s našimi balíčky první pomoci!

Základ pro fungující kancelář:

 • Mechanické vyčištění PC a NTB (vnitřních i venkovních částí) a příslušenství
 • Čištění tiskáren, skenerů
 • Diagnostika kancelářských zařízení s předložením návrhu na případné opravy
 • Kontrola SW počítače a antivirové ochrany
 • Časová náročnost: dle počtu čištěných zařízení

Péče o serverovnu:

 • Rámy se vysají od prachu, zpřehlední se a vyváže se kabeláž (patch-cordy), provede se kontrola dokumentace zapojení, vizuální kontrola stavu kabeláže, kontrola stavu aktivních komponent, kontrola stavu serveru, ventilátorů, fyzická kontrola stavu UPS, test, kontrola baterií, kalibrace, protokol
 • Serverovna se opatří štítkem s datem profylaxe
 • Časová náročnost: dle velikosti serverovny a počtu zařízení

Balíček pro modernizaci techniky:

 • Kontrola stáří techniky s doporučením obnovy dle typu práce zadavatele
 • Zjištění doby záruky u techniky, návrh prodloužení záruky nebo zajištění servisu smlouvou
 • Aktuálnost verzí OS

Tyto služby jsou prováděny u zákazníka a je nutné je předem objednat. V případě, že není z technických důvodů možné provést profylaxi na místě, zajistíme odvoz k nám do servisního střediska.

Neváhejte nás kontaktovat a pomůžeme náklady ušetřit i vám!

Kontaktní osoby

Iva Kůželová

Account Manager

+420 603 450 810

iva.kuzelova@rsm.cz

Martin Zeman

Head of IT Infrastructure & Networking

+420 602 326 791

martin.zeman@rsm.cz

Další článek Vám zašleme

Email:*
Jméno a příjmení: