Klára Vandasová

Senior Consultant

Tykám si s kolegy i s DPH

Oddělení
Daňové poradenství

Pozice
Senior Consultant

Jak dlouho jsi v RSM?
4 roky a 1 měsíc

Co u nás děláš?
Pracuji na pozici Senior Consultant v daňovém oddělení. Mám na starosti zejména oblast DPH pro zahraniční klienty. Konkrétní náplní mé práce je jednak klasické DPH compliance (revize přiznání k DPH a souvisejících reportů, odpovědi na výzvy finančního úřadu, registrace k DPH), jednak analýzy a stanoviska v návaznosti na dotazy klientů týkající se české daňové legislativy.

Co tu, do teď, bylo pro Tebe to nejzajímavější?
Z hlediska profesní náplně pro mě dosud byly nejzajímavější analýzy a kratší odpovědi na dotazy našich klientů týkající se DPH.

Co byla pro Tebe, zatím, největší výzva?
Jednou z největších výzev byla adaptace na zavedení kontrolního hlášení, neboť to s sebou přineslo nutnost získat od klientů preciznější data v určité struktuře, na kterou nebyli někteří dosud zvyklí. V souvislosti s kontrolním hlášením rovněž přibylo mnoho výzev od finančního úřadu, které mají specifický charakter, a které byly pro nás daňové poradce i pro klienty něčím novým. Myslím, že nakonec adaptace proběhla úspěšně.

Co Tě na práci u nás nejvíce překvapilo?
Velice mile mě překvapilo, jaký je v daňovém oddělení vstřícný, ochotný a přátelský kolektiv. Může to znít jako klišé, ale právě pracovní kolektiv, ve kterém se člověk dobře cítí, ve kterém je skutečně ceněna dobře odvedená práce, a ve kterém panuje dobrá nálada, je jedním z hlavních důvodů, proč v RSM ráda pracuji.

Čeho bys kariérně v RSM ráda dosáhla?
Daně mě stále baví a v daňovém oddělení se mi líbí, takže bych ráda postupovala kariérně výše v rámci daňového oddělení.

Co bys ráda doporučila někomu, kdo se uchází o práci v RSM?
Pokud byste rádi pracovali v příjemném kolektivu, kde je ceněna dobrá práce, a kde se naučíte mnoho nového, přidejte se k nám 😉

Popiš RSM ve třech slovech:
Vstřícnost, Profesionalita, Tým

Umožníme vám růst

Prozkoumejte naše další služby a zjistěte, jak můžeme zefektivnit vaše podnikání.

ESG
Číst více
Finanční a daňové due diligence
Číst více
Korporátní služby
Číst více
Cloud
Číst více
Newsletter RSM Czech Republic
Přihlaste se k odběru newsletteru RSM Czech Republic